Kaardid online – 3 parimat pokkerimängu

Nagu te kõik olete juba aru saanud, on minu lemmik online kaardimänguks pokker. Paratamatult on tegu parima kaardimänguga, mida online kasiinodes mängida saab, kuna mängitakse teiste mängijate, mitte kasiinode vastu.

Tegu ei ole vaid minu isikliku arvamusega, vaid seda väidavad ka kogenuimad hasartmängude mängijad, et kui sind huvitab teema kaardid online, on pokkerimängud parim valik, mida üldse teha saab. Tooksingi ära 3 parimat pokkerimängu, mida hetkel internetikasiinodest leida võib. Niisiis – alustades parimast ja popimast:

1. Texas Hold’em

Tunnustatuim pokkerimäng Texas Hold’em on kasutusel ka Pokkeri Maailmaseeria võistlustel (World Series of Poker). See mäng on piisavalt lihtne: iga mängija saab 2 kaarti, mida teised ei näe ning lauale asetatakse 5 kaarti (community cards), mida siis kõik mängijad saavad oma käte loomiseks kasutada. Esimesed kolm laual olevat kaarti kannavad nime “flop”, neljas kaart on “turn” ja viies kaart “the river”. Enne ja peale “flop’i”, “turn’i” ja “river’it” tehakse panuste ringid ning võitjaks on mängija, kellel on lõpus käes tugevaim kaardikombinatsioon ehk “käsi”.

2. Omaha

Omaha pokkerimängu puhul saab iga mängija Texas Hold’emi 2 kaardi asemel kätte 4 kaarti, kuid käe loomiseks saab neist kasutada vaid kahte kaarti (koos laual oleva kolme kaardiga). Panuste tegemise ringid on samad, mis Texas Hold’em’is, kuid erinevalt Texas Hold’em’ist ei ole ässad ja kuningad Omahas alustava käena niivõrd suured mängijate lemmikud. Kaardid online – teemadega kursis olevad mängijad teavad ilmselt, et enamus online pokkeritubasid ja live pokkeri turniire pakuvad Omaha pot – limit mänge (“pot” tähendab panka), kus panustamise limiidiks on hetkel pangas oleva raha väärtus.

3. Seven-card Stud

Kas teadsite, et enne 21.saj alguse pokkeribuumi oli seitsme kaardi Stud populaarsem mäng kui Texas Hold’Em! Selles mängus algab iga käsi igale mängijale 2 pildiga allapoole kaardi ja 1 pildiga ülespoole kaardi kättejagamisest. Panustamine algab mängijast, kellel on madalaim pildiga ülespoole olev kaart. Peale igat väljajagatud kaarti toimub panustamisring ning neljas, viies ja kuues kaart jagatakse samuti välja pildiga ülespoole ja seitsmes kaart pildiga allapoole. Nagu ka Texas Hold’em’is, on mängu eesmärgiks saada tugevaim 5-st kaardist koosnev käsi, kuid erinevalt Texas Holdem’ist ei ole siin laual kõigile kasutuses olevaid “community” kaarte. Stud pokkerit saab harvematel juhtudel mängida ka 5 või 6 kaardiga.

Lisaks neile kolmele mängule on muidugi pokkeritüüpe veel ja veel, kuid alustuseks piisab nende kolme tundmisest täiesti. Nagu on öelnud tuntud pokkeriässad – tasub tunda ühte mängu põhjalikult, mitte kümmet mängu lohakalt.

Head pokkerikätt soovides!