RULETT – 4 HUVITAVAT FAKTI

Ega ilma põhjuseta ruletti kasiinomängude kuningannaks ei nimetata! Selle näol on tegu ühe maailmas kuulsaima hasartmänguga, mis on juba sajandeid kasiinoentusiastidele pinget pakkunud. Ning selle pika aja jooksul on loomulikult kogunenud ka igasugu lugusid ja fakte, mis mänguga kaasas käivad ja mida iga kasiinoentusiast teada võiks!

Kui paljusid alljärgnevatest faktidest oled sina juba kuulnud?

1. KURADI NUMBER

Justnimelt – ma üldse ei vannu praegu, vaid pean silmas vanakuradit ennast! Rulett on laialdaselt tuntud hüüdnimega “Saatana mäng”. Kui sa oled seda küll kuulnud, kuid ei tea täpselt selle põhjust, siis aitan su kohe hädast välja – nimelt saab ükskõik millise ruletiversiooni laual olevaid numbreid kokku lüües summaks 666.

2. PUNANE VÕI MUST

Punase või musta värvi võiduvärviks sattumise tõenäosus on alati 50/50 (kui 0 välja arvata). Millegipärast arvavad paljud, et kui tuleb näiteks punane värv, et siis on ka järgmisel korral suurem tõenäosus, et tuleb punane. Ma ei saa aru, kust selline jabur müüt pärineb, kuid iga mõistlik inimene saab aru, et tulemused on ruletis täiesti juhuslikud. Ja kui natuke arvutada, siis saame ka teada, et näiteks tõenäosus, et sama värv tuleb 10 korda järjest, on üks 1024 – st. Kuigi suurim rekord ruletilauas oli 36 korda järjest punast (Inglismaal Bristolis), siis selline asi ei tule eriti tihti ette.

3. ROLY POLY INSPIRATSIOON

Sõna “rulett” pärineb prantsusekeelsest sõnast “väike ratas” ja arvatakse, et see mäng on inspireeritud prantsuse matemaatiku ja teadlase Blaise Pascal’i leiutisest – ta leiutas ruletirattaga sarnase ratta 1657. aastal.

Kuid huvitav on asjaolu, et just viimasel ajal on hakanud levima ka versioon, et rulett võib hoopiski tuleneda 17. sajandi Inglise keerutusmängust Roly Poly, kus olid paaris ja paaritud numbrid ja samuti rattal keerlev kuulike.

4. CALIFORNIA RULETT

Californias on päris palju hasartmänguseadusi ja üks neist sätestab, et ainus vahend, millega võib võidutulemusi genereerida, on kaardipakk. Kuna ruletis aga kasutatakse ratast, siis on see mäng Californias sisuliselt illegaalne. Kuid piirangud muudavad inimesed tavaliselt loominguliseks ja nii on ka California kasiinod leidnud olukorrale nutika väljapääsu – seal pakutakse ruletti, kus mängitakse keerleva ratta ja kuuli asemel hoopis kaartidega. Kõik muu on aga sama, mis tavalises ruletis.

See viimane oli mulle endalegi näiteks suureks uudiseks. Nüüd mõtlen, et tahaks selle kindlasti ära proovida kuskil!

Toredaid avastusi kasiinomaailmas teilegi!